چگونه کارهارا به دیگران بسپاریم.

1- کارهایی که باید انجام شود را لیست کنید.

2- مشخص کنید که هر کس چه وظایفی را باید انجام دهد وچه نتایجی را انتظار دارید و مشخص کنید که چه تاریخی باید کار تحویل داده شود.

3- اشخاصی را انتخاب کنید که حداقل یک بار در انجام آن کار موفق بوده اند اگر چنین کسی نبود یکبار باید با نظارت آن کار را انجام دهد .در صورت نیاز یک نفر از کارمندان رابه عنوان مسئول پروژه به بقیه معرفی کنید.

4 – به صورت مکتوب یا پیامکی ویژگی های مد نظر و خط قرمز هارا برای انجام دهنده بنویسید و یک نسخه هم از آن نوشته را نگه دارید و اختیار تصمیم گیری را به شخص واگذار کنید. اگر قرار است این کار چندین بار دیگر انجام شود کارمند مراحل کار خود را بنویسد تا از روی آن دستورالعمل درست کنید.

5- هر چند وقت یکبار از پیشرفت کار اطلاع کسب کنید و خودتان ببینید که کار چجوری دارد انجام میشود تا اگر نیاز بود کارهای اصلاحی را مشخص کنید.

6- اگر مشکلی پیش آمد غر نزنید و به فکر راه حل باشید که چطوری کار درست شود و اینکه علت را پیدا کنید تا دوباره آن اشتباه تکرار نشود.

7- اگر می خواهید کار را کنترات به کسی بسپارید حتما با او قرار داد معتبر ببندید.

درباره‌ی محمد

همیشه سعی کردم از مهارت های خودم و همکارانم در انجام کارها استفاده ‌کنم و آنها را به دیگران هم یاد می‌دهم.

6 نظر

 1. سلام . من تا الان بدون قرارداد کار را کنترات میسپردم به کارگر و مشکلی هم پیش نیامده.

  • پشتیبانی: پویا

   سلام. یکی از مهمترین کارها در فعالیت کاری ایجاد اعتماد هست و اینکه خیال دو طرف راحت باشه که به حقوق خودشون میرسند. من خودم اوستایی را دیدم که کار را به صورت کنترات به دوستش سپرده بود و بعد از 2ماه کار به دلیل کمبود بودجه پیمانکار ، کار ساختمان 3 ماه خوابید و دوست اوستا می گفت که ادامه کار اون ساختمان با مبلغ توافق قبلی برایش نمی صرفه و می خواست دستمزدش 50 درصد بیشتر شود و اوستای هم که جای دیگه کار گرفته بود و نمیرسید خودش کار را دست بگیرد مجبور شد رضایت بدهد. این تازه یک دلیلش بود .خلاصه این که با قرار داد خیال دو طرف راحتتر هست.

 2. خیلی بدرد من خورد ممنون که این مقاله را گذاشتید

 3. 4 سال پیش که کارگر استخدام کردم خیلی سرش غر میزدم وقتی کاری رو اشتباه انجام میداد . اما بعدا که تجربم زیاد شد فهمیدم با غر زدن فقط اعصابمون خرد میشه بعد دنبال ریشه ی مشکل میگشتم و بدون غر زدن حلش میکردم مثلا وقتی که اخلاقم رو خوب کردم کارگرم وقتی میفهمید کارش داره مشکل دار میشه زودتر میومد و راهنمایی میگرفت .

  • پشتیبانی:محمدرضا

   سلام .کلا استخدام و آموزش نیروی انسانی خودش علم هست و متاسفانه اکثرا فکر میکنند چون 6 سال کارگر استخدام کردن پس کامل این علم رو بلدن . به نظرم برای شروع کتاب ها‌یی در مورد مدیریت منابع انسانی و کتاب هایی در مورد رفع تعارضات را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید